Kalendár

<<  Júl 2020  >>
PoUtStŠtPiSoNe
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Sviatok má:
Milota
Zajtra: Nina

Doporučujeme vámPodporte nás a umiestnite si na web
našu ikonku
Zábavy, diskotéky, akcie
Kód:


Ďaľšie ikonky
Ak máte zaujem aby tu bola zobrazená aj vaša ikonka. Kontaktujete admina >>tu<<

Prihlásenie

Vítajte, naspäť Anonym.

 Užívateľské meno
 Heslo
(Registrovať)

Hľadať

Reklama  • Nové podujatia

  • Top hodnotenie

  • Top články

  • Nové články

 

Význam farieb

Téma: Horoskopy a všetko čo stým súvisí
Autor: Karo88   Utorok, 15.04.2008 12:06
Horoskopy a všetko čo stým súvisí
Nie každý vie, čo ktorá farba znamená.

Biela

Je symbolom čistoty a najväčšej dokonalosti. Túto farbu majú radi ľudia otvorení, uprímní a nekompromisní. Opticky zväčšuje priestor a pôsobí rozjasňujúcím dojmom, je chladná, dává čas a priestor na premýšľanie.

Čierna

Základná mystická farba. Vyznávači tejto farby sa vyznačujú citlivosťou a tajnostkárstvom. Pomáha nám neztratiť seba sama v nepokoji sveta, učí nás analyzovať vlastné vnútro, ale neuzavrieť sa a zostať prístupný všetkým možnostiam.

Červená

Je farbou krvy. Pokiaľ dávate prednosť tejto farbe, bývate často impulzivni, dokonca až agresivni. Znamená pohyb, energiu a životnú silu. Červená farba je extrovertná a stimulujúca farba.

Fialová

Fialová tak isto ako modrá patrí k chladným farbám. Pôsobí na centrálni nervový systém ukľudňujúcím dojmom a vyvoláva spánok. Vaša osobnosť je originálna, ste samostatný človek s nezávislými názormy a máte pravdepodobne umelecké sklony. Fialová je mystická farba, ktorá je symbolom duchovna, ale i srdečnosti.

Hnedá

Hnedá je nenápadná a nudná farba. Prezradzuje, že ide o človeka dôverivého, milého a pokojnej povahy. Vo snoch je symbolom konvencí a všednosti.

Modrá

Vyjadruje pocit slobody, daruje nám inšpiráciu, pochádzajúcu z našeho vnútra. Predstavuje opatrnosť, rozvážnosť, nečinnosť a lhovážnosť. Vyjasňuje a rozširuje ducha i dušu.

Oranžová

Odstraňuje tesné emocionálne štruktúry, udržuje v pohybu životnú energiu. Zaujíma vás svet i ľudia okolo. Vyjadruje kreativitu a pocity šťastia. Má blahodárný vpliv na trávenie.

Ružová

Je farbou miernosti, nehy a väčších citov v láske. Prezradzuje sentimentalitu a jemnosť. Uvolňuje napätie vo svaloch a v mysli.

Šedá

Šedá, podobne ako aj zelená, je zmes svetla ale aj temnoty. Farba dokonalej neutrality, opatrnosti a ochoty ku kompromisom. Šedá je často vnímána ako nudná farba, typická farba tieňov, je symbolom nevedomáho či podvedomého konánia. Je to farba potláčánia, obmedzovania, neistoty a strachu zo života.

Tyrkysová

Jasná, zelenkavá modrá symbolizuje v mnohých kulturách slobodnú dušu. Farba podporujúca sebavedomie a podnecujúca fantáziu a spontálnnosť. V negativnom chápaní je tyrkysová symbolom sebectví a nezdravej túžby po uznaniu.

Zelená

Je farbou prírody, náklonnosti a súcitu. Predstavuje kreativitu, citlivosť a ochotu pomáhať iným ľuďom prostrednictvom pochopenia. Liečí nás a dáva nám pocit vyrovnanosti a mieru. Podporuje empatie a náklonnosť k druhým ľuďom.

Zlatá

Mení porozumenie v múdrosť, podnecuje riešenie psychických problémov, dáva pocit bohatstva, lesku a tepla. Je to farba správného, pravého stredu, farba univerzálnej lásky a najväčších hodnôt, ktoré zatupujú idealizmus, veľkorysosť a šlachetnosť. Zlatá robí čokoľvek hodnotné, drahocenné a žiadúce. Vyjadruje pokoj a vyrovnanosť duše a tela.

Žltá

Je najsvätlešia z pestrých fareb, pôsobí jasne, povzbudivo, zahríeva a rozveseluje. Oživuje myslenie a povzbudzuje prenos impulsov. Svojím pozitivním, magnetickým chvením pôsobí žltá povzbudivo na nervy a ztelesňuje pocit slobodného, nezaťaženého vývoja. Podporuje metabolizmus, pomáha pamäti a komunikácii.Hodnotenie článku: 2.59
     1     2     3     4     5     
Hlasovalo: 1494

Súvisiaca téma

Horoskopy a všetko čo stým súvisí

"Význam farieb" | Prihlásiť/Registrovať | 0 komentárov
Za obsah komentárov je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.

Ako anonymný užívateľ nemôžete posielať komentáre, prosíme zaregistrujte sa
Partneri


Page Rank [Valid RSS] Seo servis TOPlist

Web je optimalizovaní pre rozlíšenie 1024x768 a prehliadač Mozila.
Copyright © 2008 by Kam teraz

Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.11 sekúnd
Internetové stránky vytvoril a spravuje Jozef Karas.